خرداد-۲۵ ۱۳۹۸

ایرانیان مخالف طی تظاهراتی در بروکسل خواستار تغییر رژیم ایران شدند

Catégories // در رسانه‌ها

ایرانیان مخالف طی تظاهراتی در بروکسل خواستار تغییر رژیم ایران شدند

این تجمع اعتراضی که شرکت کنندگان در آن خواستار تغییر رژِیم جمهوری اسلامی و جایگزینی آن به یک نظام دمکراتیک مردمی شده‌اند، به دعوت «سازمان مجاهدین خلق ایران» صورت گرفت.
تظاهرکنندگان از جامعه جهانی خواسته‌اند تا از اعتراضات داخلی مردم ایران برای تحقق خواسته‌های آن‌ها حمایت کند.
شرکت‌کنندگان در تظاهرات، هم‌چنین از سوی جامعه جهانی خواستند تا اقدامات «سرکو‌گرانه و تروریستی» رژیم جمهوری اسلامی علیه مردم ایران و مردم منطقه را متوقف کنند.
منابع «شورای ملی مقاومت ایران»، که بخش عمده آن را سازمان مجاهدین خلق ایران، تشکیل می‎دهد، می‌گویند: «تظاهرکنندگان که از شهرهای مختلف اروپایی به بروکسل آمده‌اند، در شرایطی این تظاهرات بزرگ را در بروکسل برگزار می‌کنند که دایره اعتراضات مردمی در داخل ایران نیز هر روز گسترده‌تر می‌شود».

این منبع افزود: «رژیم جمهوری اسلامی به دلیل شرایط سختی که بر اثر فشارها و تحریم‌های بین‌المللی و منطقه‌یی که با آن روبرو است، از ترس سقوط در نگرانی و سر درگمی به سر می‌برد».
این تظاهرات همزمان با ادامه برخی اعتراضات کارگری و غیره در داخل ایران و نیز پس از قرار دادن سپاه پاسداران در فهرست تروریسم و آغاز تحریم‌ها شدید نفت و دیگر فراوردهای آن از سوی آمریکا و کشورهای جهان و منطقه علیه رژیم جمهوری اسلامی صورت گرفته است.
تظاهرکنندگان خواستار حمایت جامعه بین المللی از روند تغییرات اساسی در ایران شدند تا مردم ایران در آینده بتوانند نظامی غیر‌ظالم، معتقد به برقراری عدالت اجتماعی، برگزاری انتخابات آزاد و معتقد به همزیستی صلح آمیز و پایبند به قوانین بین‌المللی و منطقه‌ای تاسیس کنند.
تظاهر کنندگان هم‌چنین خواستار دولتی آزاد، بدون اسلحه اتمی و سلاح‌های کشتار ‌جمعی که و متعهد به منشور سازمان ملل و به میثاق حقوق بشر نیز احترام بگذارد.
درخواست از اتحادیه اروپا برای تحریم‌ همه‌جانبه رژیم ایران
مریم رجوی در یک پیام ویدیویی که برای تظاهر‌کنندگان پخش شد گفت: «رژیم پوسیده ولایت فقیه در محاصره یک جامعه به ‌شدت معترض و به‌ستوه آمده است. کار به آنجا رسیده که مانند اواخر رژیم شاه، نمایندگان مجلس ارتجاع، پشت سر هم در مجلس همین رژیم، زنگ خطر، را به صدا در می‌آورند و نسبت به فاجعه‌یی که در تقدیر رژیمشان است، هشدار می‌دهند…. آخوند روحانی و وزرایش هم می‌گویند که در چهل سال گذشته اوضاع رژیم هیچ‌گاه به‌ این وخامت نبوده است».
رجوی در این پیام گفت: «مردم ایران «سرنگونی تمامیت رژیم را می‌خواهند حال اگر کسی می‌تواند،‌ رفتار فاشیسم دینی و ولایت فقیه را تغییر بدهد، به شرط این‌که حقوق‌بشر و حق حاکمیت مردم ایران قربانی نشود، ما به‌غایت استقبال می‌کنیم و می‌گوییم هر اندازه که می‌توانید رفتار این رژیم را تغییر بدهید».
مریم رجوی افزود: «محافل طرفدار همین رژیم و کسانی که در ادامه همین رژیم منفعت دارند، به بهانه نگرانی از وقوع جنگ، امتیاز دادن به‌رژیم و استمالت از قاتلان حاکم بر ایران را تبلیغ می‌کنند».

وی تأکید کرد: «راهکار رژیم برای حفظ خودش در بحران مرگبار سرنگونی، شیطان‌سازی از مجاهدین و مقاومت ایران به‌عنوان خطر اصلی است که به تروریسم راه می‌برد. با شیطان‌سازی باید میز را طوری چید تا نتیجه گرفت که همین رژیم بهتر است و مردم ایران سزاوار همین رژیم هستند. باید به همین رژیم تن بدهند».
«توطئه‌های تروریستی در کشورهای اروپایی و بمب‌گذاری رژیم در آلبانی و فرانسه،‌ هم‌چنین دستگیری مزدوران و اسدالله اسدی دیپلمات تروریست رژیم و اخراج چهار دیپلمات -تروریست دیگر در یک‌سال گذشته،‌ اثبات افشاگری‌های مکرر مقاومت ایران بود که سفارت‌خانه‌های این رژیم در اروپا مراکز طراحی و اجرای توطئه‌های جنایتکارانه است… لذا ما اتحادیه اروپا را فرا می‌خوانیم که دیکتاتوری دینی حاکم بر ایران را مورد تحریم‌های همه‌جانبه قرار دهد و سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات را در لیست گروه‌های تروریستی قرار دهد. مزدوران بایستی محاکمه و مجازات و اخراج شوند. سران این رژیم باید در دادگاه بین‌المللی پاسخگوی جنایت‌هایشان در حق مردم ایران و به‌ویژه قتل‌عام زندانیان سیاسی باشند».

http://tiny.cc/ivse8y

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]