• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / مریم رجوی: در حاکمیت آخوندها آسیب‌پذیری مردم در زلزله و بیماری مخصوصاً در استان تهران با ۱۴میلیون جمعیت بسیار زیاد است. جوانان شجاع و زنان پیشتاز در شوراهای مردمی باید ابتکار عمل را به‌دست بگیرند
اردیبهشت-۱۹ ۱۳۹۹

مریم رجوی: در حاکمیت آخوندها آسیب‌پذیری مردم در زلزله و بیماری مخصوصاً در استان تهران با ۱۴میلیون جمعیت بسیار زیاد است. جوانان شجاع و زنان پیشتاز در شوراهای مردمی باید ابتکار عمل را به‌دست بگیرند

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

مریم رجوی: در حاکمیت آخوندها آسیب‌پذیری مردم در زلزله و بیماری مخصوصاً در استان تهران با ۱۴میلیون جمعیت بسیار زیاد است. جوانان شجاع و زنان پیشتاز در شوراهای مردمی باید ابتکار عمل را به‌دست بگیرند

شمار قربانیان در البرز به ۱۵۹۹ نفر، در اصفهان به ۲۴۷۰ نفر، در تهران به ۶۶۹۰ نفر، در خراسان رضوی به ۲۹۳۵ نفر، در خراسان شمالی به ۴۴۲ نفر، در خوزستان به ۲۰۵۵ نفر، در لرستان به ۱۰۳۰ نفر، در مازندران به ۲۴۸۰ نفر و در مرکزی به ۵۳۵ نفر رسیده است. با اینحال رژیم آخوندی در وحشت از بازتاب‌های اجتماعی و بین‌المللی ابعاد قربانیان، همچنان به پنهانکاری ادامه می‌دهد. رحمانی فضلی وزیر کشور گفت: «حداقل ۷ دستگاه رسمی آمارهای مختلفی را ارائه می‌دهند از وضعیت بستری یا فوتی که متفاوت هست…مقرر شد که هیچ دستگاه دیگری آمار اعلام نکند، هر کس هم می‌خواهد آمار اعلام کند پایه آمار مال وزارت بهداشت است، چون از این وضعیت سوء استفاده بسیار زیادی هم در فضای افکار عمومی هم رسانه‌های خارجی می‌کردند».
حریرچی معاون کل وزیر بهداشت رژیم شب گذشته اعتراف کرد: «آن انتظاری که داشتیم از افزایش روند نزولی حاصل نشده در بعضی از استان‌های کشور مثل خوزستان روند صعودی قابل‌توجه داریم» (شبکه خبر ۱۸ اردیبهشت).
رییس بیمارستان رازی اهواز به تلویزیون رژیم در خوزستان گفت: « همین الانی که با شما صحبت می‌کنم ۵۰ بیمار در حال بستری شدن در بیمارستان هستند، وضعیت دارد بحرانی می‌شود». تلویزیون رژیم در گزارش خود افزود «الآن بیمارستان رازی تقریباً ظرفیتش تکمیل شده و امروز به‌صورت بسیار معناداری تعداد فوت شده‌ها در استان افزایش پیدا کرده است».
امروز خبرگزاری نیروی قدس گزارش داد: «رضا نجاتی سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان هشدار می‌دهد که ممکن است به شرایط قرنطینه فروردین ماه برگردیم. به باور عمومی مسئولان استان دربازگشایی برخی از صنوف تعجیل داشته و این…چراغ سبزی برای افزایش آمار در خوزستان بوده است».
در بروجرد کاکاوند رئیس شبکه بهداشت و درمان گفت: «روند مراجعین کرونا به‌شدت صعودی شده است. این روند افزایشی متأسفانه گریبان روستاهای بروجرد را نیز گرفته است…برخی روستاها باید قرنطینه شوند، روستای جعفرآباد مورد کرونایی مثبت بسیاری داشته است» (ایسنا ۱۸ اردیبهشت).
در هرمزگان فرماندار شهرستان حاجی آباد گفت: «پراکندگی موارد مثبت در شهرستان رو به گسترش است و نقاط مختلف جدیدی که قبلاً بیماری در آنجا گزارش نشده بود، آلوده شده‌اند و تعداد بیماران در حال افزایش است» (ایسنا ۱۹ اردیبهشت).
آقازاده استاندار مرکزی در یک توئیت نوشت: « در ۲۴ ساعت گذشته ۲۱ نفر به مبتلایان کرونا در استان اضافه شد که ۱۵ مورد آن مربوط به شهرستان خنداب بوده که وضعیت آن توسط وزارت بهداشت سفید اعلام شده است!!! شهرهایی که وزارت بهداشت وضعیت آن‌ها را سفید اعلام کرده است، بنابه تصمیم خودش بوده و از استان‌ها نظرخواهی نشده است. اگر طی روزهای آینده آمار مبتلایان خنداب هم‌چنان سیر صعودی داشته باشد، تصمیمات سختگیرانه‌تری را اعمال خواهیم کرد».
جمالی پور استاندار قزوین گفت:‌ «در شهر قزوین و تاکستان به دلیل تراکم جمعیت با یکسری چالش مواجه بودیم هنوز قزوین و تاکستان شرایط قرمز است» (شبکه خبر ۱۸ اردیبهشت).
سرمست استاندار قم نیز گفت‌: «وضعیت ما از نظر تعداد بستری‌ها بر اساس ارزیابی‌های وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا قرمز است» ( شبکه خبر ۱۸ اردیبهشت).
خانم مریم رجوی افزایش شگفت انگیز آمار قربانیان کرونا و شیب صعودی بحران در بسیاری از استان‌ها مانند خوزستان، لرستان، مرکزی و هرمزگان را تماماً ناشی از سیاست‌های ضد انسانی و چپاولگرانه رژیم آخوندی توصیف کرد که به تنها چیزی که می‌اندیشد ادامه سلطه ننگین دیکتاتوری دینی است. ثروت‌های مردم ایران در پروژه‌های ضدمیهنی اتمی و موشکی و صدور تروریسم و جنگ افروزی خارجی برباد رفته و در چند ماهی که از شروع بحران می‌گذرد هیچ کمک جدی از صدها میلیارد دلار اموال عمومی که تحت تصرف خامنه‌ای و پاسداران است به بیماران و محرومان و زحمتکشان نشده است.
خانم رجوی با اشاره به زلزله امروز تهران و پس لرزه‌های متوالی افزود: در حاکمیت آخوندها آسیب‌پذیری مردم در زلزله و بیماری مخصوصاً در استان تهران با ۱۴ میلیون جمعیت بسیار زیاد است. آن‌ها زیرساخت‌ها را قتل‌عام و امکانات را غارت کرده‌اند. همدردی و همیاری در وضعیت اضطراری یک فریضه ملی است. جوانان شجاع و زنان پیشتاز در شوراهای مردمی باید ابتکار عمل را به‌دست بگیرند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ (۸ می ۲۰۲۰)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]