بهمن-۱۵ ۱۳۸۸

دیدار با دانیل میتران در اورسورواز

Catégories // دیدارها // فعاليت‌ها

دیدار با دانیل میتران در اورسورواز

خانم دانیل میتران، رئیس بنیاد فرانسه- آزادی بانوی اول فرانسه در دوران ریاست جمهوری فرانسوا میتران، ظهر روز سه شنبه ۱۳ بهمن ماه، با خانم مریم رجوی در اور سوراواز دیدارکرد. درهنگام ورود خانم میتران، مریم رجوی ازایشان استقبال کرد.سپس در جمعی از خانواده‌های شهیدان و زندانیان سیاسی، اعضا و حامیان مقاومت و اهالی اورسورواز، به میهمان عالی‌قدر خود خیرمقدم گفت و از حضور و حمایت ایشان طی سه دهه درکنار مقاومت ومردم ایران و به‌ویژه مواضع خانم میتران در حمایت از مجاهدان اشرف و قیام مردم ایران قدردانی کرد.

خانم میتران، با تشکراز مریم رجوی، عزم مردم ایران را برای تغییر و مقاومت علیه دیکتاتوری ستود و تاکید کرد: تحقق آرمان مردم و مقاومت ایران، گامی مهم در پیشرفت آرمان صلح و همزیستی در جهان خواهد بود.
آنگاه دکترصالح رجوی نماینده شورای ملی مقاومت ایران درفرانسه، آقای آلن شوپه مشاور شهردار و از منتخبان مردم اورسوراواز و تنی چند ازحاضران سخنان کوتاهی ایراد کردند و در پایان، خانم رجوی یک لوحه یادگاری از شهر اشرف را به خانم میتران هدیه کرد.

 

خانم مریم رجوی در این مراسم خطاب به خانم میتران گفت:
دانیل عزیز،
می‌خواهم یک بار دیگر به شما خوش‌آمد بگویم. به‌خصوص از طرف اشرفی‌ها که شما مدافع بزرگ آن‌ها هستید.هم‌چنین خانواده‌های زندانیان و شهیدان در داخل ایران به شما سلام می‌کنند.اشرفی‌ها و اعضای مقاومت می‌گویند دانیل برای ما فراتر از یک دوست بزرگ است. راست می‌گویند. آخر در سه دهه گذشته هر وقت تحت فشار و در محاصره بودیم، شما را در کنار خود دیدیم. مثل فرشته‌یی که خدا به کمک انسان می‌فرستد.
از یاد نمی‌بریم در سال ۱۹۸۴، وقتی که خمینی روزانه اعضای مجاهدین را صد تا صدتا اعدام می‌کرد، شما در کنار مسعود رجوی حاضر شدید و از حقوق‌بشر ایران دفاع کردید.
از یاد نمی‌بریم وقتی که پناهندگان ایران به صورت توطئه‌آمیزی از پاریس به گابن تبعید شدند، شما در جمع اعتصاب‌غذا کنندگان حاضر شدید و محبت‌های خود را نثار کردید.
از یاد نمی‌بریم در وقایع شوم ۱۷ ژوئن ۲۰۰۳ وقتی که متحدان ملاها و مماشات‌گران بر سر ما ریخته بودند، با چه شجاعتی به حمایت از مظلومان برخاستید. و با چه قدرتی در مقابل کمپین شیطان‌سازی ایستادید. آن‌روز در صدای شما وجدان فرانسه بود که می‌خروشید.
از یاد نمی‌بریم که چگونه علیه برچسب ظالمانه تروریسم به مجاهدین برخاستید. با حضور در دادگاه و آن‌همه موضع‌گیری و اعتراض.
از یاد نمی‌بریم حمایت‌ها وعواطف شما را نسبت به مبارزان اشرف. وقتی که آن‌ها در محاصره بودند و هم‌دستان ملاها خون‌شان را بر زمین می‌ریختند.

و به‌خصوص کوشش بی‌نظیر شما برای آزادی ۳۶ گروگان اشرفی که به پیروزی آن منجر شد. در آن روز همه اشرفی‌ها به یاد شما بودند.
و آن‌روزها هیچ‌کدام از یاد ما و مردم ایران نخواهد رفت.
امروز هم‌چنان شما برای به‌دست آوردن حفاظت‌شان توسط سازمان ملل در کنار آن‌ها هستید.
باید تأکید کنم که همه این تلاش‌ها در باز کردن راه مردم ایران مؤثر بوده.
می‌دانید که در ماه‌های اخیر در ایران قیام‌های دامنه‌داری برای تغییر رژیم در جریان است. شکی نیست که حذف نام مجاهدین از لیست تروریستی اتحادیه اروپا باعث بالا بردن روحیه و جرأت هموطنان‌مان در این قیام‌ها بوده است.
این را هم بگویم که امروز مردم ما در گیر یک نبرد دشوارند.
اما آن‌ها می‌دانند که شما آن‌ها را در این قیام که ۷ ماه است آغاز شده است حمایت می‌کنید و می‌دانند که شما مخالف اعدام‌هایی هستید که در حال حاضر به بهانه محارب انجام می‌شود. با قساوت هر چه تمام‌تر، ملایان آن‌ها را سرکوب می‌کنند. و روز و شب‌شان این طور سپری می‌شود. با اعدام‌ها دستگیری‌ها و شکنجه‌ها و تجاوزها در زندان. با این همه هیچ‌گاه مثل امروز این قدر به آزادی نزدیک نبوده‌ایم. هیچ‌گاه به اندازه امروز به آینده امیدوار نبوده‌ایم.

فردای روشن پیش چشم ماست. و باید به شما بگویم که مردم ایران، هم امروز و هم در در روز آزادی به یاد انسان‌های بزرگی خواهند بود که در سخت‌ترین روزها حمایت‌شان کردند. همه این نام‌ها برای ایرانی‌ها عزیز و پرافتخار است. اما در میان آن‌ها نام یک زن است که می‌درخشد دانیل میتران.
زنی معتقد به اصول و مصمم که از ارزش‌های انسانی دفاع میکند.
زنی صریح و شجاع که تعادل قوا را در جهت منافع عدالت به چالش میکشد. زنی عاشق آزادی که با نازیسم مبارزه کرده ، در تمامی جبهه‌ها حاضر است و بی وقفه خود را نو کرده و بروز می‌کند. زنی حساس و عاشق طبیعت که از حقوق زمین و آب به‌عنوان حقوق پایه‌یی دفاع می‌کند. زنی معتقد که از دوستان‌شان با وفاداری چشمگیر دفاع می‌کند.
دانیل عزیز از صمیم قلب از شما متشکریم.

 

خانم میتران طی سخنرانی در این مراسم گفت:
به‌خاطر این استقبال دوستانه، محبت‌آمیز و همراه با مهربانی از شما تشکر می کنم. چه باید گفت؟ در شروع سال ۲۰۱۰، تمامی آرزوهایم برای اینکه در این سال بتوانید نهایتا شاهد بر قراری صلح باشید ابراز می‌کنم و بعد باید گفت من فکر می‌کنم مردم ایران گام‌هایشان را استوار کرده‌اند. چون از یک طرف توجه دنیا به آن‌ها جلب شده، به تلاش‌هایشان، به مقاومت‌شان، و به اراده شان برای برقرار کردن صلح در این منطقه. و باز تمامی آرزوهایم را برای این‌که در ایران و در همه جهان، صلح و میل به همزیستی و نه دوری در اثر مخالفت عده ای با عده دیگر برقرارشود.
این همه چیزی است که می‌خواستم بگویم.

مریم، شما تصویری از من ارائه کردید، که باید به‌خاطر آن رنگ چهره‌ام به سرخی بگراید!
ولی این راهی است که ما گام به گام با‌هم و در کنار شما طی کرده‌ایم، برای این‌که نهایتا شما و کشورتان به‌‌خصوص، شاهد آرامش را در آغوش بگیرید و بتوانید در آن‌جا در کنار بستگان‌تان و در کمال آرامش لازم برای یک زندگی خوب و همراه با بهزیستی به‌سر ببرید.
این درست است که بنیاد ما بسیار تلاش می‌کند تا از این سیستمی که امروزه فشار زیادی را بر این جمعیت عظیم وارد می آورد، خارج شویم و روش درست زندگی خود را باز‌یابیم روشی که منطبق بر آرمان‌های انسانی باشد.
یک‌باردیگر از این که میزبان من هستید از شما تشکر می کنم.
و امیدوارم امروز به همین خوبی ادامه پیدا کند. هر چند باران می‌بارد، ولی امروز برای ما خورشید می‌درخشد.

مریم رجوی یک لوح اشرف را به دانیل میتران اهدا کرد و گفت:
«شما همیشه برای ما سمبل مقاومت مستقل فرانسه هستید. دنیل میتران همیشه برای ما ایرانی‌ها سمبل بوده و خوشبختانه اکنون در قیام مردم ایران و ادامه و تعمیق آن این امید قوت می‌گیرد که هر‌چه زودتر مردم ایران شاهد تحقق آزادی و احترام به حقوق‌بشر و برابری بین زن و مرد در میهن‌شان باشند. به‌خصوص که یکی از ویژگی‌های دیکتاتوری مذهبی، زن‌ستیزی آنست و بی‌جهت نیست که زنان در جنبش مقاومت در صفوف مقدم هستند و پیشتازند. ما بسیار خوشحال خواهیم شد که روزی شما را به ایران آزاد شده دعوت کنیم. من کتاب اخیر شما را خوانده‌ام، بسیار مفتخر خواهم شد که روزی فرانس لیبرته بنیاد خود را در ایران آزاد شده از قید و ستم آخوندها برپا کند.

خانم میتران در پایان این دیدار گفت:
هنوز راهی طولانی را برای طی کردن با هم در پیش داریم. امیدوارم این راه کوتاه شود. امیدوارم پایداری و پیگیری شما، در وهله اول و خودم در تلاشهای‌مان امور را به‌نظم خود بازگرداند. زیرا نظم یعنی عدالت. یعنی عدالت‌خواهی برای این مردم که همان‌طور که شما گفتید بسیار شجاعند. ما در بنیاد فرانسه آزادی، روی آب کار می کنیم، کار برای آب یعنی کار در نزدیکی خلق‌ها، قبل از هر‌چیز، به کار درکنار خلق‌هایی که در حاکمیت دولت یا رژیمی خودکامه و ظالم گرفتارند. ادامه بدهیم.

دیدار ازموزه مقاومت
امضای کتاب «کلمه به کلمه» توسط خانم میتران به خانم رجوی
به مریم
به نشانه جستجو برای صلح و دوستی با تمامی علاقه‌ام
دانیل میتران

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]