• صفحه اول / آخرین خبرها / ارائه قطعنامه محکومیت تروریسم رژیم، جنگ نیابتی منطقه‌يی و سرکوب داخلی در كنگره آمريكا
فروردین-۲۹ ۱۴۰۳

ارائه قطعنامه محکومیت تروریسم رژیم، جنگ نیابتی منطقه‌يی و سرکوب داخلی در كنگره آمريكا

Catégories // آخرین خبرها // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

ارائه قطعنامه محکومیت تروریسم رژیم، جنگ نیابتی منطقه‌يی و سرکوب داخلی در كنگره آمريكا

photo

مریم رجوی: زمان آن‌ است که خامنه‌ای و رژیم‌اش حساب چهاردهه جنگ‌افروزی را پس بدهند

نمایندگان محترم، دوستان گرامی!
از نماینده کنگره رندی وبر و ساير همكاران دو حزبی شما به‌خاطر تشکیل این جلسه سپاسگزاری می‌کنم.
هم‌چنین مایلم از ابتکار ارزشمند نمایندگان در ارائه قطعنامه جديد در مجلس نمايندگان قدردانی کنم. این قطعنامه ارائه یک راه‌حل غیرقابل‌ جایگزین برای مسأله ایران و حمایت از حقوق مجاهدان اشرف ۳ است.

نقطه عطف در تحولات منطقه

تشدید جنگ‌افروزی اخیر رژیم، نقطه عطفی در تحولات منطقه است که اثبات کرد:
اولاً، سرمار جنگ‌افروزی در تهران است.
ثانیاً، نشان داد که این رژیم یک طرف اصلی جنگ است.
و ثالثاً، هم‌چنان‌که مقاومت ایران بارها تاکید کرده لازمه صلح در منطقه سرنگونی این رژیم به‌دست مردم و مقاومت ایران است.
خامنه‌ای با جنگ‌افروزی تلاش می‌کند وضع وخیم رژیم در داخل ايران را بپوشاند. اما رژیم‌اش زیر ضرب شکست‌های پی‌در‌پی است. او می‌خواست با نمایش انتخابات در ماه گذشته نارضایتی فزاینده جامعه را پنهان کند. اما تحریم گسترده انتخابات توسط مردم شکست خورد.
خامنه‌‌‌ای و رژیم‌اش هم‌چنین در مقابله با جوشش خشم و اعتراض مردم شکست خورده‌اند. در ماه‌های اخیر جوانان شورشگر بی‌وقفه مراکز رژیم و مأموران سرکوبگر را هدف قرار داده‌اند. تدابیر اخیر خامنه‌ای روی چند موضوع متمرکز است که ناشی از موقعیت بحرانی رژیم‌ است.
از جمله:
به قضاییه خود دستور داد سرکوب زنان به‌خاطر حجاب اجباری را شدت بدهند، عوامل رژیم در دانشگاه‌ها را به افزایش در جاسوسی و سرکوب علیه دانشجویان فراخوانده است، با اشاره به دولت‌های منطقه به‌عنوان دشمنان رژیم‌اش صریحاً تهدید کرده که نخواهد گذاشت آن‌ها حکمروایی کنند. بالاخره نیروهای نیابتی سپاه پاسداران در منطقه را «جزء حياتی‌ترين مسائل» اعلام کرده که باید «روزبه‌روز بیشتر تقويت شوند». برای فرار از سرنگونی، خامنه‌ای در سال ۲۰۲۳، حداقل ۸۶۴ نفر را اعدام کرد. [2]

راه‌حل حقیقی در مقابل دیکتاتوری آخوندی

زمان آن است که همه به راه‌حل حقیقی چشم باز کنند. همان راه‌حلی که شما نمايندگان در قطعنامه دو حزبی جديدتان بیان كرده‌ايد.
مردم ایران در قیام ۱۴۰۱ خواسته خود را برای نفی هر گونه دیکتاتوری، چه شاه و چه آخوندها، بیان کردند. به‌ همین دلیل هدف شورای ملی مقاومت ایران برقراری یک جمهوری دموکراتیک است.
جلوگیری از دستیابی به بمب اتمی نیز یک راه حل دارد و آن سرنگونی رژیم به دست مردم و مقاومت ایران است.
برای سالیان ما هشدار می‌دادیم که مماشات با این رژیم جنگ به‌بار می‌آورد. اکنون یک جنگ قابل‌ اجتناب خاورمیانه را به‌ آتش کشیده است. اکنون مماشات یعنی تسلیم شدن به جنگ‌افروزی و جاه‌طلبی‌های هسته‌یی آخوندها. همان چیزی که شما نمایندگان مردم آمریکا و نمایندگان مردم اروپا هم درمورد آن هشدار می‌دادند. اما متاسفانه دولت‌های غربی به آن ادامه دادند.
زمان آن است که خامنه‌ای و رژیم‌اش حساب چهاردهه جنگ‌افروزی را پس بدهند. سیاست استمالت از رژیم باید خاتمه یابد.
اقدامات ضروری و فوری عبارتند از: به ‌کار انداختن بند ماشه و فعال‌ کردن قطعنامه‌های شورای امنیت ملل متحد علیه پروژه‌های اتمی رژیم آخوندی و اعمال تحریم‌های همه‌جانبه علیه این رژیم.
امروز این رژیم با بالاترین و بنیادی‌ترین تهدید موجودیتش مواجه است: عزم مردم ایران برای قیام و سرنگونی و وجود یک مقاومت سازمان‌یافته که قادر است این مبارزه را به پیروزی برساند. اكنون زمان آن است كه راه‌حل پيشنهادی قطعنامه شما به سیاست رسمی آمریکا و اروپا تبديل شود.

[1]ـ تلویزیون اول، پانزدهم و بیستم فروردین ۱۴۰۳

[2] ـ دبیرخانه شورای ملی مقاومت، ۱۵ دی ۱۴۰۲

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]