خرداد-۲۷ ۱۴۰۳

خنجر و خیانت به حقوق‌بشر آزادی دژخیم حمید نوری و تقدیم او به رژیم ایران

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

خنجر و خیانت به حقوق‌بشر آزادی دژخیم حمید نوری و تقدیم او به رژیم ایران

خنجر و خیانت به حقوق‌بشر
آزادی دژخیم حمید نوری و تقدیم او به رژیم ایران
تشویق به نسل‌کشی، جنایت علیه بشریت، تروریسم و گروگان‌گیری است
خانم مریم رجوی: همه زندانیان و شكنجه‌شدگان و دادخواهان و خانواده‌های شهیدان قتل‌عام و تمام مردم ایران آزاد كردن دژخیم را قویاً محكوم می‌کنند. نه می‌بخشند و نه فراموش می‌كنند
مقاومت ایران از هفته گذشته نسبت به معامله ننگین برای آزادی این دژخیم هشدار داده بود
آزادی دژخیم حمید نوری یکی از دست‌اندرکاران قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی که ۹۰درصد آن‌ها اعضا و هواداران سازمان مجاهدین بودند، یک اقدام شرم‌آور و غیر قابل توجیه است که رژیم آخوندها و شکنجه‌گران و جلادانش را در ادامه نسل‌کشی و جنایت علیه بشریت و همچنین گروگان‌گیری و تروریسم تشویق می‌کند. این خنجر و خیانت به حقوق‌بشر و پایمال كردن خون همه سربداران و شكنجه شده‌ها محسوب می‌شود. تقدیم کردن این جنایتکار به رژیم آدم‌خوار این اطمینان خاطر را به آخوندهای حاکم بر ایران می‌دهد که چنان‌چه تروریست‌ها و دژخیمانشان مانند اسدالله اسدی و حمید نوری در کشورهای دیگر به‌دست عدالت گرفتار شوند، با اهرم گروگان‌گیری آن‌ها را بازپس می‌گیرد.
طرح وزارت اطلاعات در ابتدا این بود که با صحنه‌سازی از طریق عوامل و مزدورانش، از محکوم شدن این دژخیم و یا دست‌کم از محکوم شدن او به زندان طولانی مدت جلوگیری کند اما با شهادت زندانیان سرموضع و به‌ویژه انتقال دادگاه به آلبانی و استماع مجاهدان اشرف۳ و بیش از ۲سال تظاهرات و تجمعات و اقدامات اعتراضی یاران مقاومت، این طرح خنثی شد.
کمیسیون قضایی شورای ملی مقاومت ایران پیش از این، در ۸ ‌ژوئن در رابطه با زد و بند و معامله با رژیم آخوندی برای آزادی دژخیم حمید نوری و عواقب آن هشدار داده بود.
در حالی‌که کمیسیون حقیقت‌یاب ملل متحد، که از جمله با رأی دولت سوئد انتخاب شده، از کشورهای مختلف جهان خواسته است که مرتکبان جنایت علیه بشریت در ایران را در سیستم‌های قضایی خودشان مورد تعقیب و حساب‌رسی قرار دهند، آزادی دژخیم حمید نوری نقض تعهدات بین‌المللی سوئد و همچنین بی‌احترامی آشكار به دادگستری و قضات و دادستان‌های سوئد است كه اكنون نتیجه تلاش‌های خود را لگدمال شده می‌بینند.
کاظم غریب آبادی معاون قضاییه رژیم در ۷‌خرداد ۱۴۰۳ در ملاقات با پسر دژخیم گفت: «همه دستگاه‌های ذیربط از جمله وزارت امور خارجه، ستاد حقوق‌بشر و معاونت امور بین‌الملل قوه قضاییه در تلاش هستند» حمید نوری را آزاد کنند.
خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران اعلام كرد: همه زندانیان و شكنجه‌شدگان و دادخواهان و خانواده‌های شهیدان قتل‌عام و تمام مردم ایران آزاد كردن دژخیم حمید نوری را قویاً محكوم می‌کنند. نه می‌بخشند و نه فراموش می‌كنند.
همچنان‌كه در اطلاعیه ۲۸آذر ۱۴۰۲ كمیسیون قضایی شورای ملی‌ مقاومت خاطرنشان شده است: هموطنان آزاده و یاران شورشگر از مرداد ۱۴۰۰ تا آبان ۱۴۰۲ در برابر دادگاه‌های بدوی و استیناف و در شهر استكهلم ۱۲۱‌تظاهرات و تجمع و اقدام اعتراضی و كنفرانس مطبوعاتی برگزار كردند كه بلندترین صدا و برجسته‌ترین واكنش ایرانیان بود. بسیاری از تجمعات و تظاهرات در شرایط جوی نامساعد و حتی هوای ۲۰‌درجه زیر صفر برگزار شد.
باج دادن به آخوندهای گروگان‌گیر و ضدبشر باعث می‌شود که آن‌ها بیش از پیش خاک سوئد را جولانگاه تاخت و تاز تروریستی خود قرار دهند.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۶خرداد ۱۴۰۳ (۱۵ژوئن ۲۰۲۴)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]