خرداد-۲۵ ۱۳۹۲

موضع‌گیری مریم رجوی درباره سومین حمله موشکی به لیبرتی

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

موضع‌گیری مریم رجوی درباره سومین حمله موشکی به لیبرتی

مریم رجوی، با درود به قهرمانان پایداری، مجاهدان خلق کلثوم صراحتی و جواد نقاشان که در موشک‌باران امروز لیبرتی به‌شهادت رسیدند و با آرزوی بهبود عاجل برای پنجاه مجاهد خلقی که در اثر این حمله جنایتکارانه مجروح شدند، تأکید کرد :جنایت امروز از یک‌طرف واکنش زبونانه خامنه‌ای در قبال بحران سرنگونی رژیم و تحریم سراسری نمایش انتخابات است و از طرف دیگر بار دیگر رویکرد غیر مسئولانه ملل متحد و دولت آمریکا را آشکار می‌کند که چهار ماه است در قبال خطر مبرم ناامنی لیبرتی سکوت و انفعال در پیش گرفته‌اند.

وی افزود: شعبده انتخابات با هر نتیجه‌یی به‌طور قطع آخوندها را وارد فاز جدیدی از شکنندگی و تزلزل می‌کند. از این رو خامنه‌ای با حمله جنایتکارانه امروز قصد دارد بحران رژیمش را از نظرها پنهان کند.
تنگنای مرگبار رژیم، هم‌چنان که پیشاپیش مقاومت ایران بارها تأکید کرده بود، تهدید حمله به کمپ بی‌دفاع لیبرتی را به‌شدت بالا برده است. با این همه از چهار ماه پیش نمایندگی ملل متحد در عراق نه اقدامی برای باز کردن درهای لیبرتی و انتقال مجاهدین به اشرف انجام داد، نه کم‌ترین تلاشی برای تأمین حداقل الزام‌های امنیتی در لیبرتی به‌عمل آورد. به‌عکس با انواع دروغ‌پردازی‌ها و شیطان‌سازی‌ها زمینه همین خونریزی‌ها را فراهم نمود.
از این‌نظر مارتین کوبلر به‌خاطر دروغ‌پردازی‌ها و اقدامات مجرمانه‌اش باید تحت پیگرد قضایی و در برابر عدالت و قانون قرار بگیرد. این خواست خانواده شهیدان و مجروحان و جامعه ایرانیان و مقاومت ایران است.
کوبلر و همه کسانی که مانع انتقال مجاهدین از زندان لیبرتی به اشرف شده‌اند باید پاسخ بدهند که چرا سه هزار انسان بی‌دفاع را درکمپی نگه ‌داشته‌اند که فقط درحمله امروز تاکنون۳۳نقطه اصابت موشک در آن شناسایی شده است.
مریم رجوی برای۵۰مجاهد دلیری که در حمله امروز مجروح و مصدوم شده‌اند از خدای بزرگ شفای عاجل مسألت نمود و از همه دولت‌ها، مجامع بین‌المللی و مدافعان حقوق‌بشر خواست که به‌یاری مجاهدان آزادی برخیزند.

بعدازظهر امروز، مریم رجوی، در نامه‌هایی خطاب به وزیر امور خارجه آمریکا و دبیر کل ملل متحد و کمیسر عالی پناهندگان ملل متحد با تأکید بر این واقعیت که «رژیم ایران و حکومت عراق قتل‌عام پناهندگان و پناه‌جویان بی‌دفاع را دردستور دارند»، گفت: «این موشک‌باران درحالیست که کمیساریای عالی پناهندگان ملل متحد، در بیانیه اول مارس ۲۰۱۳با ابراز نگرانی مجدد درباره سلامت و امنیت ساکنان لیبرتی، این جمعیت را سزاوار حفاظت بین‌المللی، مطابق قوانین بین‌المللی شناخت و از دولت عراق خواست هر آن‌چه را ممکن است برای تضمین یک محیط امن و سالم برای این جمعیت انجام دهد». وی در همین راستا خواستار اقدام فوری ملل متحد و دولت آمریکا جهت بازگشت مجاهدین از لیبرتی به اشرف شد تا از امنیت بیشتری برخوردار باشند

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]