مرداد-۰۷ ۱۳۸۸

پیام به جلسه کنفرانس مطبوعاتی وکلا و حقوقدانان در ایتالیا

Catégories // پیام‌ها // موضعگیری‌ها

پیام به جلسه کنفرانس مطبوعاتی وکلا و حقوقدانان در ایتالیا

با سلام خدمت دوستان و همه خانم‌ها و آقایان، عصر شما بخیر

متاسفم که نمی‌توانم امروز در جلسه شما شرکت کنم.
به‌دلیل وقایعی که روز گذشته در اشرف شروع شده، مجبور شدم سفرم به ایتالیا را کوتاه کنم.

همه شما می‌دانید که روز سه شنبه در یک اقدام شوک‌آور، نیروهای عراق به‌درخواست رژیم ملاها و به‌دستور مالکی نخست‌وزیر عراق به کمپ اشرف که محل استقرار ۳۴۰۰ تن از اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران است حمله کردند.

درحمله به اشرف پلیس با تیراندازی و استفاده از گاز اشک آور، گاز ففل و باتون و میله‌های آهنی به ضرب و شتم ساکنان اشرف پرداخت و بعد از مدتی تیر‌اندازی را شروع کردند. تا به‌حال براثر تیراندازی ۷ نفر شهید شده‌اند، که یکی از آن‌ها به‌دلیل ضربه مغزی به‌شهادت رسید. بیش از ۳۰‌تن دستگیر یا ناپدید شدند و نزدیک به ۴۰۰ نفر مجروح. در بین مجروحین حال ۱۳ تن از آن‌ها وخیم است.

حمله به افرادی که در محاصره قرار داشتند و هیچ امکان دفاعی ندارند یک جنایت علیه بشریت است. اشرف کانون امید مردم و الهام‌بخش جنبش‌های اجتماعی در ایران است. به‌همین دلیل برای ملاها و خامنه‌ای خیلی مهم است، از آن وحشت دارند. به‌همین دلیل دست به چنین اقدامی می‌زنند.

واقعیت این است که حمله به اشرف آن‌روی سکه سرکوبی قیام مردم ایران در سراسر شهرهای ایران است که به‌دست نیروهای انتظامی و بسیج این سرکوب اجرا می‌شود. طی هفته‌های اخیر رژیم ملاها دولت عراق را برای این حمله، یعنی حمله به قرارگاه اشرف تحت فشار قرار داده بود. خامنه‌ای که نتوانسته بود با سرکوب و دستگیری وکشتار قیام مردم ایران، این قیام را سرکوب و خاموش کند، قصد داشت و قصد دارد که با سرکوب و کشتار مجاهدین در شهر اشرف، این شکست خودش را جبران کند.

برای خاتمه دادن به این فاجعه انسانی از همه نمایندگان پارلمان و هم‌چنین سازمان‌ها و شخصیت‌های مدافع حقوق‌بشری، وکلا و حقوقدانان در سراسر دنیا، می‌خواهم که این اقدام مشترک دولت عراق و رژیم ملایان حاکم بر ایران را محکوم کنند. و از دولت آمریکا بخواهند به وظیفه‌اش عمل نموده و حفاظت اشرف را به‌عهده بگیرد، یعنی تضمین کند چون این قرار قبلی بوده که تضمین‌کننده حفاظت آن‌ها باشد.

این اقدام نقض آشکار قوانین بین‌المللی می باشد و هیچ مجوزی برای آن وجود ندارد. به‌خصوص که دو روز قبل من اعلام کردم که مجاهدین به دولت های عراق و آمریکا آمادگی‌شان برای بازگشت به ایران در صورت محقق شدن برخی شروط را اعلام کرده بودند. بنابراین من تاکید می کنم آن‌چه که دیروز رخ داد و ادامه آن یک مصداق آشکار جنایت علیه بشریت می باشد.

از همه شما و به‌ویژه حقوقدانان محترم می‌خواهم که به خانواده‌‌های قربانیان این حمله برای اقامه شکایت در دادگاه ذیربط بین‌المللی یاری برسانید. مقاومت ایران همه تلاش خود را برای این منظور به‌کار خواهد بست. پیشاپیش از همه شما سپاسگزارم.

اجازه بدهید از فرصت استفاده نموده و تاکید کنم که زمان تغییر در ایران فرا رسیده است.
قیام، بازتاب خشم مردم ایران است در برابر یک دیکتاتوری مذهبی که بیش از ۳۰‌سال اختناق و سرکوب را بر مردم ایران حاکم کرده است. استمرار قیام، به رغم سرکوب بی‌رحمانه، بیان‌گر آن ‌است که استارت سرنگونی دیکتاتوری مذهبی زده شده و این رژیم از آن گریزی ندارد.
امروز بطلان اشتباه محاسبه دو لت‌های غربی و فرضیه غلط «ثبات» رژیم به‌اثبات رسیده است. اما باز هم بعضا دولت‌مردان غربی به امید اینکه خامنه‌ای و احمدی‌نژاد بار دیگر سلطه بلامعارض خود را تثبیت خواهند کرد، در فکر ادامه سیاست مماشات هستند. پیام من این‌ است که وضعیت به هیچ وجه به قبل از ۱۲‌ژوئن بر نمی‌گردد و قیام متوقف نمی‌شود و رژیم آخوندی هیچ راه نجاتی ندارد.
زمان آن رسیده که سیاست جدید و قاطعی در قبال دیکتاتوری دینی حاکم بر ایران اتخاذ بشود.
فکر می‌کنم که ایتالیا یک نقش کلیدی در این زمنیه برعهده دارد.
ما از اتحادیه اروپا می‌خواهیم که:
۱. مذاکره با رژیم ملاها را بی‌درنگ متوقف کنند،
۲. سفرای خود را از تهران فرا بخوانند،
۳. کالاهایی که می‌تواند درسرکوب مردم ایران و قیام آن‌ها به‌کارگرفته بشود را به ایران نفروشند.
۴. روابط دیپلماتیک و اقتصادی با این رژیم را تا خاتمه سرکوب و شکنجه و اعدام و آزادی همه زندانیان سیاسی و تن دادن به انتخابات آزاد تحت نظارت ملل‌متحد و در چارچوب حق حاکمیت مردم، معلق نمایند.
۵. پرونده رهبران رژیم ملایان را به‌خاطر جنایت علیه بشریت از طریق شورای امنیت ملل‌متحد به یک دادگاه ذیصلاح بین‌المللی برای رسیدگی ارجاع دهند.
۶. حمایت خود را از قیام مردم ایران و مقاومت برای تغییر و استقرار دمکراسی در ایران اعلام نمایند و بدین‌وسیله در کنار مردم ایران قرار گیرند. به‌جای اینکه کمک‌رسان به رژیم دیکتاتوری مذهبی باشند.

این به نفع مردم ایران، به نفع مردم منطقه، به نفع مردم اروپا و همه دنیا است. فکر می‌کنم که صلح و امنیت بین المللی این را ایجاب می کند که یک سیاست قاطع علیه رژیم دیکتاتوری مذهبی همین حالا اتخاذ بشود. تکرار می‌کنم قیام مردم ایران و ایستادگی مجاهدین در شهر اشرف یک‌بار دیگر ثابت کرد که راه حل سوم یعنی تغییر دمکراتیک بدست مردم و مقاومت ایران امکان‌پذیر و بیش از این رژیم دیکتاتوری ملاها را کمک نرسانند و اجازه بدهند که مردم و مقاومت ایران راه خودشان را در پیش بگیرند و به‌پیش ببرند. یک‌بار دیگر از شما حقوقدانان و وکلا و شخصیت‌های سیاسی سپاسگزاری می‌کنم. مطمئن باشید که این بارهم کارزار بین‌المللی شما مثمر ثمر خواهد بود و به کمک مردم ایران و مقاومت ایران خواهد آمد و آن‌ها را در اهداف آزادی خواهانه‌شان به‌پیش خواهد برد.
سپاسگزارم از همه شما

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]