• صفحه اول / اطلاعیه‌ها / تلاش‌های رژیم آخوندی برای پوشاندن ابعاد واقعی خسارت‌های جانی و مالی سیل ویرانگر
فروردین-۱۳ ۱۳۹۸

تلاش‌های رژیم آخوندی برای پوشاندن ابعاد واقعی خسارت‌های جانی و مالی سیل ویرانگر

Catégories // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

تلاش‌های رژیم آخوندی برای پوشاندن ابعاد واقعی خسارت‌های جانی و مالی سیل ویرانگر

پاسدار پاکپور سركرده نیروی زمینی سپاه پاسداران امروز در یك گزارش تلفنی به پاسدار سرلشكر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح از گوشه‌یی از ابعاد فاجعه بار سیل ویرانگر و بی‌عملی رژیم آخوندی در مقابله با این فاجعه پرده برداشت.
وی گفت «دو سه روز گفتن سیل میاد تخلیه کنید بدون هیچگونه پیش زمینه‌یی بدون اینکه مثلا بهشون چادر بدهند حالا تخلیه کنند کجا بروند، بروند روی کوه سرد است، الان هم همه جا را آب برده، جاده ندارند، فقط یک جاده گاز باز شده … خیلی از روستاها اغلب روستاها جاده هاشون رفته، هیچی چیزی نیست فقط با بالگرد یک غذایی براشون برده میشه آنجا…. برق قطع است چون اصلا همه کابل‌ها افتاده».
وی افزود «مشکلات بسیار زیاده مدیریت نیست هیچ مسئول دولتی جرات نمی‌کنه برود آنجا، وحشتناک است خدا شاهد است اصلا عاصی هستند من تا الان فقط توانستم به یک شکلی از دستشون در بیام بیرون … خیلی ناراحتند خیلی عصبانی‌اند و خوب وضع بسیار اسفباری دارند» (خبرگزاری تسنیم ۱۳ فروردین ۱۳۹۸)
این در حالیست كه ساعاتی قبل رحمانی فضلی وزیر کشور آخوندها در یك دروغ آشكار گفت: «از روز گذشته به‌طور لحظه‌یی پیگیر امداد رسانی به پلدختر بودم و … در نیمه‌های شب مشخص شد تاکنون به جز مشکلاتی که به دلیل خرابی‌های ناشی از سیل و تخلیه برخی از منازل مسکونی به دلیل آبگرفتگی برای برخی از هوطنانمان در پلدختر ایجاد شده بود، آسیب‌های جدی و خاص انسانی گزارش نشده است»
در همین حال پاسدار مرتضی كشكولی فرمانده سپاه لرستان گفت «حدود ۶۰۰ خانه در بخش جنوبی معمولان به صورت کامل زیرآب رفته، هم‌چنین ۳۰ درصد شهر پلدختر از شب گذشته تا به امروز در محاصره آب قرار دارد…» و در یك دروغ وقیحانه افزود «اما با وجود تمامی این مشکلات خوشبختانه تنها شاهد یک فوتی در این مناطق بوده‌ایم» وی نیز تلویحا مردم را مقصر قلمداد كرد و گفت «علت اصلی خسارت‌های ناشی از سیل اشتباهات سالیان گذشته بوده که به ساخت و ساز و کشت ‌و کار در حریم و بستر رودخانه پرداخته‌اند. (خبرگزاری حكومتی ایلنا)
در همین حال وزیر كشور رژیم اعلام كرد «برخی مناطق حاشیه رودخانه‌های خوزستان به‌ویژه مناطق سوسنگرد، شوش و دزفول» باید تخلیه شود. اما معلوم نیست كه مردم محروم این مناطق باید به كجا بروند. وی با وقاحت مقصر خسارت‌های مالی و جانی را خود مردم دانست و گفت «با وجود پیش بینی و اطلاع رسانی و اختصاص و تجهیز برخی اماکن امن اما برخی از هوطنانمان از ترس سیلاب ترجیح دادند در منازل خود بمانند یا به ارتفاعات اطراف پناه ببرند».
خبرگزاری فارس سپاه پاسداران نیز نوشت: «دستور تخلیه شهر فتح المبین و تمامی روستاهای حاشیه رودخانه در شوش، شوشتر و دشت آزادگان صادر و از مردم خواسته شد تا به اماکن امن و اردوگاه‌های اسکان اضطراری بروند». اما نه پاسداران و نه وزیر كشور آخوندها نگفتند این اماكن امن و اردوگاه‌های موهوم كجا هستند.
مریم رجوی سیل ویرانگر و قربانیان و خسارت‌های فراوان آنرا یك فاجعه ملی توصیف كرد. مسئول این فاجعه رژیم ضد بشری آخوندی و سردمداران و سپاه پاسداران آنست كه با قتل عام محیط زیست، نابودی جنگل‌ها، دزدی های كلان، هدر دادن سرمایه‌ها در سركوب و تروریسم و جنگ افروزی، ایران را در برابر حوادث طبیعی بی دفاع گذاشته‌اند.
وی افزود امكانات سپاه و ارتش و تمام امكانات حكومتی باید در اختیار مردم قرار گیرد. رژیم باید راه كمک‌های بین المللی را هم باز كند اما تاكنون راه همیاری ملی و كمك های جهانی را بسته است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۳ فروردین ۱۳۹۸(۲آوریل ۲۰۱۹)

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]