خرداد-۰۷ ۱۴۰۰

آمار فاجعه‌بار و جانگداز قربانیان كرونا از مرز ۳۰۰ هزار نفر فراتر رفت

Catégories // آخرین خبرها // اطلاعیه‌ها // موضعگیری‌ها

آمار فاجعه‌بار و جانگداز قربانیان كرونا از مرز ۳۰۰ هزار نفر فراتر رفت

مریم رجوی: مسئول جان‌باختن عمده جان‌باختگان، رژیم آخوندی و مشخصاً خامنه‌ای و روحانی هستند

سازمان مجاهدین خلق ایران بعد از ظهر امروز جمعه ۷خرداد ۱۴۰۰ اعلام كرد آمار فاجعه بار و جانگداز جانباختگان كرونا در ۵۴۳ شهر از ۳۰۰هزار نفر فراتر رفت.

شمار قربانیان در آذربایجان شرقی به ۱۲۳۱۳ نفر، در آذربایجان غربی به ۱۱۲۷۸ نفر، در اردبیل به ۳۷۵۰ نفر، در البرز به ۸۴۰۸ نفر، در اصفهان به ۲۰۰۱۰ نفر، در ایلام به ۳۱۴۶ نفر، در بوشهر به ۳۱۰۹ نفر، در تهران به ۷۰۲۵۶ نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۲۴۶۰ نفر، در خراسان جنوبی به ۲۷۷۶ نفر، در خراسان رضوی به ۱۸۲۶۵ نفر، در خراسان شمالی به ۴۳۲۸ نفر، در خوزستان به ۱۸۷۴۴ نفر، در زنجان به ۳۲۸۰ نفر، در سمنان به ۵۱۲۵ نفر، در سیستان و بلوچستان به ۶۸۹۶ نفر، در فارس به ۹۹۶۷ نفر، در قزوین به ۳۴۴۴ نفر، در قم به ۹۶۱۵ نفر، در کردستان به ۵۱۴۷ نفر، در کرمان به ۶۷۱۸ نفر، در کرمانشاه به ۵۸۸۳ نفر، در کهگیلویه و بویراحمد به ۲۳۳۹ نفر، در گلستان به ۷۲۹۵ نفر، در گیلان به ۱۰۰۹۱ نفر، در لرستان به ۱۲۰۸۰ نفر، در مازندران به ۱۲۰۶۵ نفر، در مرکزی به ۶۲۴۸ نفر، در هرمزگان به ۳۶۴۰ نفر، در همدان به ۶۶۴۸ نفر و در یزد به ۵۰۵۷ نفر رسیده است.

مریم رجوی با تسلیت و همدردی با خانواده‌های داغدار با آرزوی بهبودی سریع برای بیماران گفت: مسئول جان‌باختن بخش عمده ۳۰۰هزار قربانی كرونا، رژیم آخوندی و مشخصاً خامنه‌ای و روحانی هستند. بالاترین شمار جان‌باختگان كرونا نسبت به جمعیت در میان تمام كشورهای جهان با اختلاف زیاد متعلق به ایران است.

خامنه ای می‌خواهد با كلان تلفات انسانی در مقابل قیام‌های بنیان‌كنی كه در كمین رژیم نشسته، سد ببندد و با استفاده از كرونا و یكپایه كردن حكومت، بحران سرنگونی را مهار كند والا می‌توانست با اختصاص بخشی از هزار میلیارد دلار اموال به سرقت رفته مردم در بنیادهای تحت كنترل خودش و سپاه پاسداران، ابعاد فاجعه را به مراتب محدودتر كند.

خامنه‌ای از یكسو با خودداری از پرداخت هزینه چند ماهه كارگران و زحمتكشان آن‌ها را ناگزیر كرد بدون حداقل‌های ضروری پزشكی به سر كار یعنی قربانگاه كرونا بروند و ازسوی دیگر از خرید واكسن از آمریكا و انگلیس و فرانسه جلوگیری كرد. به اذعان متخصصان رژیم واكسیناسیون عمومی تا آخر امسال هم انجام نمی‌شود و اكثریت عظیم مردم ایران در مقابل موج‌های بعدی شدیداً آسیب پذیرند.

خیزش‌ها و اعتراضات فزاینده كارگران و زحمتكشان و بازنشستگان و غارت شدگان در ماه‌های اخیر، نشان داد كه تاریخ مصرف سیاست جنایتكارانه كلان تلفات انسانی گذشته و تنها خشم و انزجار عمومی از رژیم آخوندی را مضاعف و عزم مردم برای سرنگونی این رژیم را جزم‌تر كرده است

مریم رجوی با توجه به ابعاد فاجعه‌بار موج‌های بعدی كرونا، مخصوصاً همزمان با نمایش انتخابات ریاست‌جمهوری رژیم كه در پیش است، اقشار مختلف مردم را به اعتراض و خیزش برای برخورداری از حداقل حقوق انسانی هر ایرانی، رو در روی غارت و چپاول آخوندها و پاسداران فراخواند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۷خرداد ۱۴۰۰ – ۲۸ مه ۲۰۲۱

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]