• صفحه اول / رخدادها / سخنرانی مریم رجوی در سومین روز اجلاس جهانی ایران آزاد – کنفرانس دادخواهی
تیر-۱۲ ۱۴۰۲

سخنرانی مریم رجوی در سومین روز اجلاس جهانی ایران آزاد – کنفرانس دادخواهی

Catégories // آخرین خبرها // رخدادها // فعاليت‌ها

سخنرانی مریم رجوی در سومین روز اجلاس جهانی ایران آزاد – کنفرانس دادخواهی

حسابرسی از دیکتاتوری آخوندی به خاطر جنایت علیه بشریت
سربه‌داران ۶۷ بذرافشانان قیام‌های وقفه‌ناپذیر

شخصیت‌های محترم، هموطنان عزیز!
در آستانه سی و پنجمین سالگرد قتل‌عام ۳۰هزار زندانی مجاهد و مبارز، به‌همه سربه‌داران آزادی، بذرافشانان قیام‌های وقفه‌ناپذیر و شهیدان انقلاب دموکراتیک مردم ایران درود می‌فرستیم.
خون‌های پاک شهیدان سال۶۷، امروز در قیام‌های پی‌در‌پی مردم ایران در جوشش است و جوانان شورشی نسل‌در‌نسل، از آن انگیزه و الهام می‌گیرند.
آن مجاهدان قهرمان، با فریاد درود بر مسعود بر سر نام‌ و آرمان‌شان ایستادگی کردند و هزار هزار سربه‌دار شدند. هدف و آرمان آن‌ها، موضوع امروز و اکنون جامعه ایران است.
آن۳۰هزار پسر و دختر شورشگری که در ماه‌های اخیر زندان‌های خامنه‌ای را در نوردیدند،‌ آن دلاوران فداکار که کانون‌های شورشی را برپا کرده‌اند، رزمندگان همین آرمان‌اند: آرمان آزادی، برابری و نفی ستم و بهره‌کشی.
نام مجاهد خلق که سرخ‌ترین نام در ایران است، از همین آرمان، هم‌چون شفق سرخ شده است.
خشم بی‌پایان آخوندها که از ۴۴سال دشنام‌گویی و پخش دروغ علیه این نسل، فروکش نکرده و ترس و قساوت‌شان نسبت به هر جمعی از مجاهدین ولو در فاصله هزاران کیلومتری، از همین آرمان است که زمان و مکان نمی‌شناسد.
آخوندها حاکمیت اجبار و استبداد و بهره‌کشی را می‌خواهند و این نسل به‌پاخاسته حاکمیت آزادی و جمهور مردم را می‌خواهد و این آرمانی است که پیروز می‌شود.

هدف خمینی، نابودی و نسل‌كشی مجاهدین‌

۳۵سال پیش در اولین روزهای مرداد، هیولای مرگ در سراسر ایران در سکوت و اختفا، اما با شتابزدگی بسیار در حال حرکت بود تا کسانی را که بنا به‌حکم خمینی «برسر موضع (مجاهدی) خود پافشاری كرده و می‌كنند» از میان بردارد.
بنا به‌گفته دژخیم، مقتدایی، خمینی پی‌در‌پی با جلادان ملاقات می‌کرد و به‌آن‌ها می‌گفت «ادامه بدهید و هیچ وحشت نکنید». هدف خمینی، نابودی و نسل‌كشی مجاهدین‌ بود که موجودیت رژیم را تهدید می‌کردند.
همزمان با قتل‌عام زندانیان در اوین و گوهردشت در زندان‌‌های شهرستان‌ها از زندانیان مجاهد بیش از معدودی باقی نماند و از برخی بندها حتی یک نفر هم جان به‌در نبرد.

قتل عام در زندان‌های شهرستان‌های ایران

مجموعه‌ گردآوری شده که در این‌جا می‌بینید، به‌طور خاص درباره قتل‌عام مجاهدین در زندان‌های شهرستان‌های ایران است. در این مجموعه، شهادت‌ها و نوشته‌های شاهدان قتل‌عام درباره این واقعه در ده‌ها شهرستان یا مرکز استان گردآوری و ثبت شده است.
در كتاب جنایت علیه بشریت اسامی بیش از ۵هزار نفر فقط از مجاهدین سربه‌دار شده آمده است، در این کتاب با كمال تعجب می‌بینید كه در ۱۱۰شهری كه در آن قتل‌عام صورت گرفته، از زندان قم كه دست‌كم ۱۵۰مجاهد سر موضع در آن داشتیم، فقط ۸ اسم به چشم می‌خورد، در ماهشهر و بندر گز و چالوس و رامسر و گرمسار هر كدام فقط ۴اسم، در ۱۸شهر فقط ۲ یا ۳اسم و از ۳۴شهر فقط یک اسم و مشخصات كامل ثبت شده است. در حالی كه همه می‌دانند كه این زندان‌ها مملو از مجاهدین بوده است.
در برخی از بندها حتی یک نفر را هم زنده نگه نداشتند. واحد تحقیق شهیدان انبوهی اسامی مستعار دارد كه كسی آن‌ها را نمی‌شناسد و معلوم می‌شود كسانی كه با آن‌ها بوده‌اند را، قتل‌عام کرده‌اند.
در سال ۶۷، بعد از مجاهدین، موج بعدی قتل‌عام در اوین و گوهردشت متوجه زندانیان غیر مجاهد و بیش از همه زندانیان مارکسیست شد.
در مورد قتل‌عام زنان مجاهد،‌ دادستان دادگاه استکهلم توضیح داد که «زنان در موج اول اعدام شدند و ما در تحقیقات‌مان نتوانستیم زنانی را پیدا کنیم که از اعدام‌ها جان سالم به‌در برده باشند»
رئیس هیأت مرگ در تهران، دژخیم نیری، در مورد علت ‌قتل‌عام سال ۶۷ گفت: «اگر قاطعیت امام نبود… شاید اصلا نظام نمی‌ماند». رژیم خمینی در نخستین سال‌های دهه ۶۰ بیش از ۳۰۰زندان داشت كه این بدون احتساب خانه‌های امن سپاه و دادستانی‌ها و كمیته‌های خمینی است.

جنبش دادخواهی قتل‌عام‌شدگان

از اولین هفته‌های پس از شروع کشتار، مسعود در تلگرام‌هایش به دبیرکل ملل متحد در شهریور۶۷ حکم خمینی جلاد برای قتل‌عام مجاهدان سرموضع را افشا کرد و جنبش دادخواهی قتل‌عام‌شدگان آغاز شد.
همراه با تظاهرات و اعتصاب غذا و حتی یک مورد خودسوزی در آمریكا و برگزاری دادگاه‌های مردمی و سمبلیک در كشورهای مختلف كه گزارش‌ و عكس‌های آن در نشریات مقاومت در همان زمان منتشر شده است.
از سال ۱۳۹۵، مقاومت ما دادخواهی قتل‌عام زندانیان را در صدر اولویت‌های کار خودش قرار داد. در سطح بین‌المللی، جنبش دادخواهی توجه وجدان‌های آگاه را نسبت به قتل‌عام زندانیان جلب کرد. اکثریت نمایندگان کنگره آمریکا در یک قطعنامه و ۱۱۷تن از رهبران پیشین ‌جهان در یک نامه سرگشاده و پارلمان‌های ۲۸کشور در بیانیه‌هایی با امضای اکثریت نمایندگان، موضوع قتل‌عام را مورد توجه قرار داده‌اند.
در آذر ماه سال ۹۹، هفت تن از گزارشگران ویژه سازمان ملل متحد هشدار دادند که قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال۶۷ بیش از این نباید بدون رسیدگی و مجازات باقی بماند.
در اجتماع امروز ما، تعدادی از همان گزارشگران ملل متحد حضور دارند و گزارش‌های خود را ارائه می‌کنند. به آن‌ها درود می‌فرستیم.
دراین‌جا باید از تلاش‌های«بنیاد عدالت برای قتل‌عام‌شدگان ۱۳۶۷ در ایران» تحت ریاست آقای طاهر بومدرا مسئول پیشین حقوق بشر ملل متحد در عراق قدردانی كنم.
او با انتشار چند کتاب‌‌ و هدایت فراخوان‌ها و نامه‌های سرگشاده برای انجام تحقیقات بین‌المللی در این خصوص، گام‌های مهمی برداشته است. از جمله فراخوان ۴۶۲تن از مقام‌های فعلی و پیشین سازمان ملل و قضات دادگاه‌های بین‌المللی و شخصیت‌های برجسته سیاسی .
از دیگر فعالیت‌ها، انتشار کتاب «پرونده حسابرسی از ابراهیم رئیسی به‌خاطر جنایت علیه بشریت» توسط نمایندگی شورای ملی مقاومت در واشینگتن است.
ملل متحد، بعد از ده‌ها سال در گزارش گزارشگر ویژه در باره نقض حقوق‌بشر در ایران و گزارش دبیركل ملل متحد، برای اولین بار به موضوع قتل‌عام ۶۷ پرداخت و خواستار تحقیق مستقل شد.
البته هنوز جامعه بین‌المللی با آن‌چه باید در رابطه با این قتل‌عام انجام دهد، فاصله بسیاری دارد.
در ۵۰سال گذشته که فقط چند جنایت بزرگتر، یا در ابعاد این قتل‌عام در جهان به‌وقوع پیوسته ملل متحد برای بسیاری از این جنایت‌ها دادگاه ویژه یا هیات تحقیق مستقل تشكیل داده است. پس چرا در مورد قتل‌عام۱۳۶۷ بی‌عملی در پیش گرفته شده است؟
تکرار می‌کنم که به‌دادن مصونیت از مجازات به آمران این کشتار که از ویژگی‌های سیاست مماشات غرب است، خاتمه بدهید.

محاکمه دژخیم حمید نوری یک بحران دیگر برای رژیم

ماجرای دستگیری دژخیم حمید نوری از عوامل مستقیم قتل‌عام سال ۶۷ در زندان گوهردشت به یک آبروریزی و بحران برای رژیم تبدیل شد. وزارت اطلاعات آخوندها در سال ۹۸، یعنی سه سال و نیم بعد از اوج گرفتن مجدد جنبش دادخواهی توسط مقاومت ایران، می‌خواست آن را برای مخدوش كردن این جنبش و هم‌چنین علیه مجاهدین به‌ كار بگیرد اما با روشنگری‌های بی‌وقفه مقاومت و نزدیک به ۲سال تظاهرات هموطنان در مقابل دادگاه و دخالت فعال اعضا و هواداران مجاهدین به‌عنوان شاهد و شاكی و انتقال دادگاه به‌آلبانی و ارائه اسناد و مدارک و محكومیت این دژخیم به حبس ابد، توطئه رژیم نقش برآب شد. به‌خصوص كه برخلاف آخوند روحانی، حالا رئیسی، جلاد ۶۷ بركرسی ریاست جمهوری رژیم نشسته كه از نظر قضایی یكی از چند متهم اصلی این پرونده است.
به همین دلیل، به موازات توطئه برای آزادی اسدی، دیپلومات تروریست بمب‌گذار در بلژیک، رژیم بار دیگر با گروگانگیری و یک بسیج همه‌جانبه دیپلوماتیک، اطلاعاتی و مطبوعاتی و با به‌كار گرفتن مزدوران و عناصر مشكوک می‌خواهد سوئد را هم به زیر پا گذاشتن قانون و عدالت بکشاند.
ما هشدار می‌دهیم كه آزاد كردن آمران و عاملان جنایت علیه بشریت و نسل‌كشی به هر دلیل و بهانه‌یی كه باشد، مطلقا غیر‌قابل توجیه است و جز دادن چراغ سبز برای كشتار و ترور و گروگان‌گیری بیشتر به رژیم آخوندی، هیچ نتیجه‌یی نخواهد داشت.

زنده نگه‌داشتن آرمان مجاهدان سر موضع

جنبش دادخواهی این دستاورد بزرگ را کسب کرده است که نام و یاد و آرمان مجاهدان سر موضع را زنده نگه‌داشته و وجدان تاریخی جامعه‌ ایران را از آن غنی و سرشار کرده است. سرچشمه‌ ناب‌ترین انگیزه‌ها در قیام‌ ایران همین جاست.
بسیاری از سربه‌داران نه نام‌‌هایشان معلوم است و نه نشانی از مزارهایشان پیداست. اما خون‌ها و جان‌هایشان در سراسر ایران، بذرافشان قیام و شورش شده است. این که جامعه‌ ایران آخوندها را به‌چشم سفاک‌ترین دشمنان خود نگاه می‌کند، از جوشش همین خون‌هاست. جنبش دادخواهی همان مبارزه‌یی را پیش می‌برد که «سر موضع بودن» گوهر آن است. سر موضع بودن، راز ایستادگی در برابر سرکوب و انهدام است و هم‌‌چنین رمز انقلاب و پیشروی است. سرموضع بودن راز شکست خمینی و ایدئولوژی اوست و رمز تداوم مجاهدین از محمد حنیف تا امروز.

دادخواهی بخش جدایی‌ناپذیر مقاومت برای سرنگونی رژیم ولایت فقیه

در همین‌جا همه زندانیان از بند‌رسته، همه خانواده‌ها و آشنایان شهیدان و همه هواداران مجاهدین را فرا‌می‌خوانم که برای به‌دست آوردن اطلاعات این کشتار، حتی به‌اندازه یک سطر یا یک کلمه تلاش کنند.
نسل‌كشی، جنایت علیه بشریت و قتل‌عامی که توسط این رژیم صورت گرفته، دقیقاً با همین ترم‌های حقوقی، باید در دادگاه‌های كشوری و بین‌المللی و شورای امنیت ملل متحد به‌ثبت برسد و با حضور نمایندگان مقاومت ایران مورد تحقیق بین‌المللی قرار بگیرد.
جنایت علیه بشریت توسط این رژیم از همان سال‌های اول شروع شده، در قتل‌عام ۶۷، به اوج رسید و تا امروز ادامه داشته است. سردمداران رژیم در ۴۴ سال گذشته از مسئولان جنایت علیه بشریت هستند. از این‌رو هیأت حقیقت‌یاب بین‌المللی که برای بررسی موارد نقض حقوق‌بشر در جریان قیام تشکیل شد، باید پرونده جنایت علیه بشریت توسط رژیم، به‌خصوص در قتل‌عام سال ۶۷ را نیز مورد رسیدگی قرار دهد. جنایت علیه بشریت در این رژیم یک کل به‌هم پیوسته و تفکیک‌ناپذیر است.
این جنبشی است برای دادخواهی هر ایرانی مظلومی که در این ۴۴سال، شلاق ستم و غارت بر پیکرش فرود آمده است. این خون‌خواهی و دادخواهی همه خون‌های به‌ناحق ریخته است.
دادخواهی هموطنان کردی که در قلاتان و قارنا توسط پاسداران قتل‌عام شدند،
دادخواهی شهیدان بلوچ در جمعه خونین زاهدان،
دادخواهی هموطنان عرب که در خوزستان مورد سرکوب و کشتار قرار گرفتند،
دادخواهی ۱۵۰۰شهید قیام آبان و دادخواهی ۷۵۰شهید قیام کنونی.
این مبارزه‌یی است تا کشاندن خامنه‌ای و رئیسی و سایر آمران جنایت علیه بشریت به پای میز عدالت.
این دادخواهی بخش جدایی‌ناپذیر مقاومت برای سرنگونی رژیم ولایت فقیه است.

پسران و دختران عزیزم در سراسر ایران!
شما که هر روز آماده خیزش و قیام‌اید و انتخاب کرده‌اید که قیمت این نبرد را بدهید، پیشبرد این جنبش و دادخواهی خون شهیدان به عهده تک تک شماست.
آن‌ها شما را در هر کوی و برزن صدا می‌کنند. از هر مزار پیدا و ناپیدا شما را فرامی‌خوانند تا صدای آن‌ها باشید و عصیان و شورش را که از خون‌هایشان می‌جوشد به همه جا ببرید و دادخواهی و قیام را به سرنگونی این رژیم خونریز و مستبد برسانید.
زمانی که در فردای پیروزی مردم ایران، دادگاه خلق از آخوندهای حاکم به‌خاطر جنایت‌های بی‌‌شمارشان حسابرسی کند، به‌طور قطع فرا می‌رسد.
سلام بر مردم ایران
سلام بر شهیدان
سلام بر آزادی

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]