• صفحه اول / آخرین خبرها / کنفرانس آنلاین، با شماری از نمایندگان مجلس ملی فرانسه به دعوت کمیته پارلمانی برای ایران دمکراتیک
فروردین-۲۶ ۱۴۰۰

کنفرانس آنلاین، با شماری از نمایندگان مجلس ملی فرانسه به دعوت کمیته پارلمانی برای ایران دمکراتیک

Catégories // آخرین خبرها // رخدادها // فعاليت‌ها

کنفرانس آنلاین، با شماری از نمایندگان مجلس ملی فرانسه به دعوت کمیته پارلمانی برای ایران دمکراتیک

مریم رجوی: فرانسه و اتحادیه اروپا باید در کنار خواست‌های مردم ایران برای آزادی قرار گیرند

 

خانم رئیس، میشل دووکولق عزیز،
آقایان نایب رئیس کمیته پارلمانی برای ایران دمکراتیک،
خانم‌ها و آقایان نماینده و سناتور و پارلمانترهای افتخاری،
آقای وزیر ترتزی،
خوشحالم که به‌رغم شرایط پاندمی، مجددا در کنار شما هستیم. از شما برای این دعوت و فرصت برای تبادل نظر که مثل سال‌های گذشته در مجلس فرانسه داشتیم، تشکر می‌کنم.
سال گذشته به‌دلیل پاندمی سال بسیار سختی برای همه مردم جهان بود. اما در ایران بر خلاف سایر کشورها، مردم به حال خود رها شدند. رژیم حتی از خرید واکسن آمریکایی و انگلیسی خودداری کرد. خامنه‌ای برای توجیه این جنایت گفت، نه به این کشورها و نه به فرانسه اعتماد ندارد. این فاجعه بار است. ولی رژیم از افزایش مرگ و میر در اثر پاندمی برای جلوگیری از قیام مردم استفاده می‌کند. با این حال چشم‌انداز تغییر روشن‌تر از همیشه است. چرا که رژیم در یک بن‌بست قرار دارد و راه‌حلی برای بحران‌های اقتصادی و اجتماعی ندارد.

تحریم سراسری انتخابات رژیم

انتخابات ریاست جمهوری از نظر مردم ایران ذره‌یی مشروعیت ندارد. تحریم سراسری این انتخابات توسط مردم ایران، آن روی سکه قیام‌‌های مردمی و پاسخ دیگری است به کشتار‌ ۱۵۰۰شهید به‌خون خفته آبان.
در همین هفته در ۲۵شهر ایران، بازنشستگان معترض شعار می‌دادند که ما دیگر رای نمی‌دهیم زیرا همواره دروغ شنیده‌ایم.
به‌رغم پاندمی، جامعه به‌جان آمده، خشم و عصیان خود را در تظاهرات، در شورش زندان‌ها، و در اعتصاب‌های تمامی اقشار اجتماعی نشان داد. مطبوعات حکومتی جامعه را به بشکه ‌باروتی آماده انفجار تشبیه می‌کنند.
طی یک سال گذشته ما با موج گسترده‌یی از پیوستن جوانان به مقاومت مواجه بودیم. به‌رغم دستگیری‌های گسترده، کانون‌های شورشی در سراسر کشور گسترش یافته است.

در صحنه بین المللی هم قضاییه بلژیک یک دیپلمات رژیم را به ۲۰ سال زندان به‌خاطر اقدام به بمب‌گذاری در گردهمایی سالانه مقاومت در ویلپنت در ژوئن ۲۰۱۸، محکوم کرد.
تحقیقات قضایی اثبات کرد که این اقدام تروریستی توسط وزارت اطلاعات رژیم، در همکاری کامل با وزارت خارجه و سفارتخانه‌هایش طراحی شده بود. این نشان می‌دهد که مشخصاً‌ با یک تروریسم دولتی مواجه هستیم. این همان وزارت خارجه‌یی است که امروز پشت میز مذاکرات حول توافقنامه اتمی نشسته است.
اگر توطئه بمب‌گذاری خنثی نشده بود، می‌توانست به کشته‌شدن نمایندگان و شخصیت‌های فرانسوی و بین‌اللملی در این گردهمایی منجر شود.

کنفرانس اینترنتی با حضور مریم رجوی، نمایندگان و سناتورهای فرانسه- ۲۶فروردین ۱۴۰۰

بن‌بست اتمی رژیم

به‌رغم تغییر دولت در آمریکا، برنامه اتمی رژیم، عرصه دیگری از بن‌بست این رژیم است. اگر به خواست‌های جامعه بین‌المللی گردن بگذارد و از قانون شکنی‌هایش دست بردارد، هژمونی ولی فقیه در هم‌شکسته می‌شود و راه برای قیام‌های بزرگ هموار می‌شود. اگر به‌عکس، سیاست رویارویی و نقض‌های مکرر را ادامه دهد، قیمت بسیار سنگینی باید بپردازد، به‌خصوص که اروپا و آمریکا هم‌اکنون در جبهه مشترکی هستند.
همان‌طور که آقای وزیر خارجه لودریان گفت: مسایل داخلی ایران مانع از آنست که این رژیم پای یک مذاکره جدی برای حل این مسأله بیاید.
گواه این مساله این است که حتی حین مذاکرات هسته‌یی غنی سازی ۶۰درصدی اورانیوم را که گامی برای تولید بمب است، شروع کرده است.
بحران‌های داخلی کشور را در وضعیت شکننده‌یی قرار داده است. ولی رژیم با قدرت‌نمایی توخالی می‌خواهد امتیاز بگیرد و زمان بخرد. اما مسیر ممانعت از دستیابی به بمب، امتیاز دادن به رژیم نیست. رژیم به‌شدت نیازمند اروپاست، به‌همین دلیل اروپا می‌تواند با اتخاذ یک سیاست قاطع، نقش موثری ایفا کند.
بدون تلاش‌های مقاومت ایران و افشاگری‌هایش، آخوندها تابه‌حال به بمب رسیده بودند. زیرا این بخشی از استراتژی بقای رژیم ولایت فقیه است.
واقعیت این است که بقای این رژیم متکی است به سرکوب در داخل ایران و صدور تروریسم و مداخلاتش در کشورهای منطقه. فرانسه می‌تواند یک نقش تعیین کننده در این زمینه ایفا کند.
مردم ایران از فرانسه و اتحادیه اروپا، انتظار تدابیر مشخص و قاطعی علیه تروریسم و نقض حقوق‌بشر دارند.
به‌تازگی اتحادیه اروپا تدابیر محدود‌کننده‌یی به هشت فرمانده سپاه پاسداران و شبه‌نظامیان بسیج و نیروهای انتظامی و کسانی‌که دستور تیراندازی بر روی تظاهرکنندگان قیام آبان ۹۸ دادند اعمال کرد. مقاومت ایران همواره تاکید کرده است که باید یک سیاست قاطع اتخاذ کرد. با استقبال از این تدابیر جدید، فکر می‌کنم این یک گام مثبت است ولی باید ادامه پیدا کند.

شعله مقاومت نباید خاموش شود

زمان آن فرارسیده است که فرانسه که مهد حقوق‌بشر است، در کنار مردم ایران برای آزادی قرار بگیرد. به‌قول ویکتور هوگو: «هیچ چیز قوی‌تر از ایده‌یی نیست که زمان تحقق آن فرارسیده باشد».
آمادگی اجتماعی در ایران نشان می‌دهد که سرنگونی رژیم توسط مردم و مقاومت ایران نزدیک است. خواست مردم و مقاومت ایران یک جمهوری کثرت‌گرا، دمکراتیک مبتنی بر انتخابات آزاد، جدایی دین و دولت، برابری زن و مرد، رفع همه تبعیضات علیه ملیت‌ها و پیروان مذاهب دیگر، لغو حکم اعدام و یک ایران غیر اتمی است.

خانم ها و آقایان نماینده،
حمایت و حضور شما در کنار مقاومت ایران تجلی ارزش‌های اصیل فرانسه است. همان‌طور که ژنرال دوگل گفته بود: «شعله مقاومت نباید خاموش شود و خاموش نخواهد شد».

کنفرانس اینترنتی با حضور مریم رجوی، نمایندگان و سناتورهای فرانسه- ۲۶فروردین ۱۴۰۰

کنفرانس اینترنتی با حضور مریم رجوی، نمایندگان و سناتورهای فرانسه- ۲۶فروردین ۱۴۰۰

ما را دنبال کنید

مریم رجوی

maryam rajavi

رئيس جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

[ادامه]